Lietkabelis demolirao Partizan

Lietkabelis je u okviru 14. kola grupne faze Evrokupa na svom parketu savladao Partizan sa 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23).

Litvanski predstavnik je stigo do svoje sedme pobjede iz 13 odigranih susreta, dok su Beograđani sada na omjeru od devet trijumfa i pet poraza.

Prva dionica je bila potpuno izjednačena, a domaćini su se u drugoj odlijepili sjajnom serijom. Partizan nije mogao da poveže konce igre u napadu, niti da  zaustavi protivnika na drugoj strani, pa je nakon 20 minuta na semaforu stajalo 53:37.

Loša igra crno-bijelih se nastavila i u trećem kvartalu, gdje je Lietkabelis dodatno povećao rezultatski plus. Četvta četvrtina je pripala izabranicima Željka Obradovića, međutim to im nije bilo dovoljno da uhvate priključak i konačan ishod je glasio 93:78.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Đorđe Gagić i Gediminas Orelik sa po 21 poenom, dok je na drugoj strani prednjačio Kevin Panter sa 20. U narednom kolu, Lietkabelis će igrati protiv Huventuda u gostima, dok Partizan na svom parketu dočekuje Metropolitan.