Litvanija u drugom poluvremenu slomila otpor Poljske i plasirala se u samu završnicu

U današnjem polufinalnom meču kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju, Litvanija je u Kaunasu pobijedila Poljsku sa 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18).

Litvanija će u samoj završnici turnira igrati protiv Slovenije, koja je ranije savladala Venecuelu sa 98:70.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno, Poljaci su pružali odličan otpor i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 46:45 za domaćine turnira.

Uslijedila je treća četvrtina, u kojoj su Litvanci potpuno zaključali prilaz svom obruču i dopustili protivnicima samo šest postignutih poena, naspram njihovih 16. U posljednjih deset minuta, izabranici Dariusa Maskoliunasa su dodatno povećali prednost i u konačnici slavili sa 88:69.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Domantas Sabonis sa 17, pratio ga je Jonas Valančiunas sa 15, dok se na drugoj strani istakao Ej Džej Sloter, koji je meč završio sa 19 poena.