U drugoj utakmici četvrtfinala Evrokupa Lokomotiva je savladala Uniks rezultatom 86:74 (19:20, 26:11, 22:20, 19:23) i dovela ovaj dvomeč do “majstorice” koja će odlučivati o polufinalisti.

Mantas Kalnietis je bio raspoložen od samog starta utakmice i doveo Lokomotivu do prednosti 15:8 nakon šest minuta igre. Ipak, do kraja prve dionice Uniks je uspio rezultatski da se vrati i na prvi malo odmor ode sa prednosti 20:19. Jako slaba druga četvrtina gostiju, a odlična Lokomotive u kojoj su ponovo dominirali Kalnietis i Najdžel Vilijams-Gos dovela je do toga da tim iz Kubanja na poluvremenu ima +14 (45:31).

Nije u trećoj četvrtini bilo većih serija jednih ili drugih, a pred sam kraj Lokomotiva je uspjela da dođe do +20 (68:48). Odlično je međutim Uniks otvorio posljednju dionicu i serijom 14:5 nagovjestio moguć preokret (72:64). U tim trenucima je Džamar Smit nosio tim iz Kazanja, ali su uspjeli na vrijeme igrači Lokomotive da zaustave taj nalet Uniksa i na kraju trijumfuju rezultatom 86:74.

Najefikasniji u pobjedi Lokomotive je bio Najdžel Vilijams-Gos koji je postigao 25 poena, dok je dva manje postigao Mantas Kalnietis. Na drugoj strani Džamar Smit je ubacio 20 poena.

Uniks je pobjedom u prvoj utakmici stigao do prednosti u seriji koja je sada anulirana, pa će putnika u polufinale odlučivati pobjednik iz trećeg meča.