ABA League 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Lovćena su savladali ekipu Osijeka rezultatom 94:76 u drugom kolu Druge ABA lige. Lovćen je do pobjede vodio Elaja Klirens sa sjajnih 27 poena, dok se u ekipi Osijeka istakao Đorđe Topolović sa 19 poena.

Od samog početka meča ekipa Lovćena je izgledala dosta bolje na terenu. Krajem prve četvrtine sjajnom serijom trojki Petra Kusovca Lovćen stigao do prednosti 28:9, a do kraja četvrtine Osijek je uspio da malo ublaži prednost pa je rezultat glasio 28:16.

U drugoj četvrtini je prednost Lovćena još više rasla, dok su u jednom momentu imali +15, najviše zahvaljujući sjajnom igrom Elaja Klirensa i Ajzee Vošingtona. Do kraja poluvremana su košarkaši Lovćena imali +19 (58:37).

Generalno, u drugom poluvremenu su košarkaši Lovćena samo održavali prednost, te nisu imali nekih ozbiljnijih problema do kraja meča. Naposlijetu su dobili meč sa 18 poena razlike, te je konači rezultat bio 94:76.

Lovćen ima maksimalan učinak nakon dva odigrana kola, te će u naredoj utakmici igrati protiv Heliosa. S druge strane, Osijek je obe utakmice izgubio, a u narednom kolu protiv Sutjeske će imati priliku da poprave skor.