lučić

U okviru šestog kola Evrolige, Bajern je na svom parketu savladao Milano sa 83:77. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Vladimir Lučić sa 20, a pratio ga je Darun Hiliard sa 17 postignutih poena.

Nakon šest odigranih utakmica, Bavarcima je ovo drugi trijumf, dok je tim iz “Grada mode” zabilježio svoj prvi poraz.

Utakmica je u prvih 20 minuta bila potpuno izjednačena, a domaćini su se u trećoj četvrtini odvojili na +5 (59:54), što se ispostavilo kao prednost koja je bila nedostižna.

Lučić, Lučić odličan u pobjedi Bajerna protiv Milana

Gevin Šiling je otvorio susret sa dva poena za Bajern, a Kajl Hajns je veoma brzo izjednačio. Darun Hiliard i Kori Volden su odveli domaćine na +7 (11:4), a nastavak je protekao u njihovom održavanju prednosti, koje je trajalo sve do druge polovine perioda, kada su Luiđi Datome, Serhio Rodrigez i Konstantinos Mitoglu gostima donijeli preokret i na prvu pauzu se otišlo sa 24:21 u njihovu korist.

Drugi period je takođe bio poprilično izjednačen, a počeo je sa četiri poena Otela Hantera za 25:24. U daljem toku ove dionice, viđena je rezultatska klackalica i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 39:39.

Vladimir Lučić je otvorio treći kvartal trojkom za 42:39, ali njegova ekipa nije uspjela odmah ući u bolji momentum. Hajns i Datome su preokrenuli na 43:42, a Bajern je zaigrao dosta konkretnije u drugoj polovini pretposljednje četvrtine, pa se u posljednju ušlo sa 59:54 za njih.

Četvrti period je protekao u održavanju vođstva Bavaraca, koji su odbili sve nalete protivnika i u konačnici slavili sa 83:77.

U narednom kolu, Bajern će igrati protiv Albe u Berlinu, a Milano će na svom parketu dočekati Crvenu zvezdu.

BAJERN – MILANO 83:77 (21:24, 18:15, 20:15, 24:23)

Bajern: Veiler-Beb 2, Tomas 8, Volden 16, Hanter 9, Jaramaz 0, Lučić 20, Obst 0, Đedović 0, Rubit 9, Hiliard 17, Šiling 2

Milano: Meli 16, Grent 0, Rodrigez 11, Tarcevski 1, Riči 0, Hol 4, Mitoglu 13, Denijels 2, Šilds 6, Hajns 10, Datome 14

Sudije: Radović, Garsija, Racis