Mađarska demolirala Južnoafričku Republiku, Italijani ostvarili tijesnu pobjedu nad Amerikancima

Vaterpolisti Mađarske s 23:1 savladali su Južnoafričku Republiku, Italijani s 12:11 Amerikance, a Španija rezultatom 16:4 Kazahstan.

Ubjedljivu pobjedu ostvarili su vaterpolisti Mađarske u duelu s Južnoafričkom Republikom. Nakon prve tri četvrtine Mađari su imali prednost od 17:0, a afrička reprezentacija je tek u posljednjoj postigla gol, te na kraju izgubila 23:1. Najuzbudljiviji meč odigrali su Italijani i Amerikanci. Iako su SAD na poluvremenu imale prednost od 7:5, Italijani su u preostale dvije četvrtine preokrenuli rezultat i slavili s tijesnih 12:11.

Španije je bila ubjedljiva protiv Kazahstana, te su njeni vaterpolisti slavili s ukupnih 16:4.