Miloš Teodosić

Košarkaši Virtusa pobijedili su ekipu Milana rezultatom 83:77 (23:19, 25:20, 19:14, 24:16) u prvoj utakmici finalne serije italijanske Serije A.

Domaći košarkaši otvorili su dobro utakmicu serijom od 6:0, ali onda su izabranici Aleksandra Đorđevića zaigrali mnogo bolje i preokrenuli na 20:13. Kako je vrijeme odmicalo gosti su iznenađujuće igrali sve bolje i bolje. Predvođeni raspoloženim Milošem Teodosićem na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 48:39.

Treću četvrtinu gosti su dobili sa 19:14 i tako postavili veoma težak zadatak za košarkaše Milana koji su odigrali sjajno posljednju četvrtinu, međutim kasno su upalili motore i vremena nije ostalo za preokret. Konačan rezultat utakmice bio je 83:77.

Najefikasniji bio je Miloš Teodosić sa 19 poena, dok je kod domaćih Zek Ledej ubacio 16 poena.