Maglaj pobjedom nad Krivajom nastavio galopirati ka sredini tabele

Rukometaši Maglaja pobijedili su ekipu Krivaje na domaćem parketu rezultatom 28:25 u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Maglaja i dobar put ka mirnijoj luci u nastavku prvenstva.

Na startu meča izabranici Ermina Bajrića bolje su ušli u meč i poveli su sa 4:1 nakon osam minuta igre. Tri uvodna pogotka postigao je nezaustavljivi Benjamin Čičkušić, dok je jednu pravu bombu u rašlje poslao Ognjen Radojičić, vrijedi napomenuti i raspoložemnog golamana domaćih Đorđa Bosića koji je bio na visini zadatka.

Sredinom prvog dijela Maglaj je imao prednost i od pet golova razlike (8:3), a Enes Avdić na klupi Krivaje morao je reagovati tajm-autom. Minut odmora urodio je plodom i gosti su došli do mini-serije od 3:0 (8:6), pa je uslijedio i tajm-aut na drugoj strani.

Seriju je prekinuo svojim šestim golom na meču Čičkušić (9:6), a četiri minuta prije kraja prvog dijela sjajno se podigao sa 10-ak metara Selman Velagić i postigao jedan od ljepših golova na meču za samo jedan gol zaostatka (11:10). Novim golom Čičkušića otišlo se na veliki odmor pri rezultatu 14:11.

maglajj

U prvih deset minuta igralo se gol za gol, a trener Avdić zatražio je minut odmora da njegova ekipa konsoliduje redove pred nastavak meča (16:13). Stekao se utisak da kada god bi Krivaja dala gol, Maglaj je na drugoj strani imao rješenje da takođe dođe do gola i održi prednost koja je u 45. minuti bila i +4 golom Čičkušića sa sedam metara (20:16).

Tri minuta prije kraja meča na semaforu je stajao rezultat 27:22 i već tada je bilo jasno da će Maglaj doći do pobjede, a konačan rezultat bio je 28:25.

Najefikasniji na meču bio je Čičkušić sa devet golova, dok je u poraženom timu Haris Bašić dao osam pogodaka.

Narednu utakmicu Maglaj će igrati protiv Gračanice, dok će Krivaja ugostiti u Zavidovićima Iskru.

MAGLAJ – KRIVAJA (14:11) 28:25

Maglaj: Radojičić 2, Hajdić 1, Kendić 3, Karabegović 4, Ridžal 4, Bajraktarević 1, Hasić 1, Čosić 3, Čičkušić 9.

Krivaja: Velagić 1, Salkić 3, Bašić 8, Mehić 6, Sinanović 1, Sarajlić 3, Zvekić 1, Čolaković 1, Hadžihasić 1.