Makabi je u okviru zaostalog 24. kola Evrolige pobijedio Himki na svom parketu rezultatom 92:62 (22:12, 31:13, 20:13, 19:24).

Već od prve četvrtine Makabi je bio dosta bolji protivnik i nakon deset minuta već imao dvocifrenu prednost, da bi do poluvremena dodatno povećali razliku i na odmor otišli sa maksimalnih +28 (53:25).

Prednost u drugom dijelu išla je i do ogromnih 41 razlike (85:44), a gosti se pred kraj kada je već Makabi odavno riješio pitanje pobjednika, smanjili razliku na 30 i na kraju je rezultat iznosio 92:62.

Dva najefikasnija igrača na meču bila su iz redova Himkija. Džordan Miki je postigao 21 poen, a Erik Mekolum 17. Igrači Makabija su odlično raspodijelili poene, a Skoti Vilbekin i Ante Žižić su upisali po 13 poena.

U sljedećem kolu Makabi igra protiv Zenita, dok Himki igra protiv Olimpijakosa.