U okviru sedmog kola Evrolige, Makabi je na svom parketu savladao Barselonu sa 85:68, a Bajern je u Berlinu rezultatom 82:69 nadjačao Albu.

Podsjećamo, Olimpijakos je danas savladao Fenerbahče, a Milano Crvenu zvezdu.

Makabi je najveći dio posla riješio u prvom poluvremenu. “Ponos Izraela” je bolje ušao u meč i na prvu pauzu otišao sa 31:18, a nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 56:36 za njih.

Izabranici Šarunasa Jasikevičiusa su se pokušali vratiti u nastavku, ali nisu uspjeli u tome i konačan ishod je glasio 85:68. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džejms Naneli sa 17, a na drugoj strani se istakao Kori Higins sa 20 postignutih poena.

Njemački derbi je bio dosta neizvjesniji. Gosti iz Minhena su nakon prvih deset minuta imali minimalnu prednost (19:18), a drugi kvartal je bio potpuno izjednačen i na veliki odmor se otišlo sa 37:36.

Bavarci su bili za nijansu uspješniji u trećem kvartalu, a u četvrtom su se uspjeli odlijepiti na dvocifrenu razliku i u konačnici su slavili rezultatom 82:69.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Darun Hiliard sa 25, a na drugoj strani se istakao Maodo Lo sa 23 poena.