Makabi neslavno napustio Pirej, Olimpijakos neumoljiv

U okviru 11. kola Evrolige Olimpijakos je ubjedljivo savladao Makabi na domaćem parketu rezultatom 90:73, a u pobjedničkoj ekipi se najviše istakao Kostas Slukas sa 18 poena. Kod protivnika je najzapaženiji bio Džejms Naneli sa 14 poena.

Neumoljivi su bili košarkaši Olimpijakosa u ovoj utakmici. Odlično su otvorili utakmicu rezultatom 7:0, gdje je sjajni Saša Vezenkov postigao pet poena, a pridružio mu se Mustafa Fol

U nastavku je Derik Vilijams postigao poene za Makabi, a onda je uslijedila totalna dominacija grčkog tima, koji je do kraja prve dionice napravio ogromnu razliku od 27 poena (35:8), čime su izjednačili rekord Evrolige star 20 godina

Uspjeli su košarkaši Makabija da početkom druge dionice naprave seriju od sedam poena, čime su spustili razlika na -18, a poene za gostujući tim su postizali Džejlen Rejnolds i Roman Sorkin

Međutim, poenima Šekila Mekisika na nešto više od minut do kraja prvog poluvremena, prednost Olimpijakosa je ponovo narasla na +27, ali se u finišu Džejms Naneli pogodio za dva poena, pa se na pauzu otišlo rezultatom 51:26.

Jasno je svima bilo da u ovom meču Makabi više nema šta tražiti. Pokušali su oni ponovo da ”ukrote” domaću ekipu, uspjeli su sredinom treće dionice da ponovo dođu do -18 preko Nanelija, ali je Olimpijakos kao i u prvoj dionici odgovorio još bolje.

Čak su preko Kostasa Slukasa u jednom trenutku imali i +28 pred kraj trećeg kvartala, a pred posljednju četvrtinu rezultat je glasio 71:45 za Olimpijakos.

Džon Dibartolomeo je dvojkom i trojkom otvorio posljednji kvartal za Makabi, ali nije bilo niti vremena niti snage u izraelskom timu da ovdje bilo šta promijeni. Uspjeli su koliko-toliko ublažiti ovaj poraz, a rezultat je na kraju bio 90:73.

Ovo je Olimpijakosu sedmo pobjeda u Evroligi, čime su prekinuli seriju od dva poraza, a isti skor nakon 11. kola ima i Makabi. U narednom kolu tim iz Pireja gostuje Milanu koji je večeras poražen od Zenita

Makabi će, s druge strane, odmjeriti snage protiv Albe, koja je večeras takođe poražena od Uniksa

OLIMPIJAKOS – MAKABI 90:73 (35:8, 16:18, 20:19, 19:28)

Olimpijakos: Volkap 0, Ejsi 0, Dorsi 17, Larencakis 2, Fol 12 (11sk), Slukas 18, Martin 1, Vezenkov 15, Printezis 4, Papanikolau 7, Mekisik 14

Makabi: Vilbekin 6, Evans 2, Kalojaro 3, Vilijams 2, Tejlor 4, Rejnolds 4, Sorkin 10, Dibartolomeo 9, Naneli 14, Žižić 9