Austrijski skijaš Manuel Feler trijumfovao je u Flahauu na slalomskoj trci u Svjetskom kupu najviše zahvaljujući sjajnoj drugoj vožnji.

Iako je nakon prve vožnje bio treći Feler je odlično izvezao drugu vožnju i slavio je sa vremenom 1:50,27, što je bilo za 43 stotinke brže od Klemena Noela iz Francuske, koji po treći put nije uspio da odbrani prvo mjesto nakon prve trke. Treća pozicija pripala je Marku Švarcu iz Austrije sa 70 stotinki zaostatka, a najbliži postolju ostao je Sebastijan Fos Solevag iz Norveške. Za njima slijede Linus Štraser, Ramon Zenhausen, Dejv Riding, Luka Aerni, Aleksis Panturo i na desetom mjestu Tanguj Nif

Slovenac Stefan Hadalin osvojio je 17. mjesto, dok je Filip Zubčić završio trku na 24. poziciji. Sutra je na istoj stazi nova slalomska trka.