Košarkaši Mege savladali su na gostovanju ekipu Krke sa 79:62 u zaostalom meču 16. kola ABA lige.

Ekipi Mege je nakon što je Zlatibor osvojio Drugu ABA ligu  došla u opasnost da igra u baražu za opstanak i ovim trijumfom su osigurali opstanak u ABA ligi, jer je Borac iz Čačka najslabije plasirani tim iz Srbije. S druge strane Krka je ovim porazom potvrdila posljednje mjesto i ispadanje iz lige, a čitav meč u Novom Mestu je bio riješen već nakon prvih deset minuta.

Poslije prvih deset minuta Mega je vodila sa 23:10 i nakon toga nisu dopuštali protivniku da se približi i ugrozi njihovo vođstvo, te su na poluvremenu imali vođstvo od 39:25.

Na ulasku u posljednjih deset minuta Mega je imala prednost od 59:45, te su na kraju slavili sa 79:62.

Najefikasniji na meču bio je Karlo Matković sa 14 poena, a na drugoj strani Jurij Macura i Leon Stergar su imali po 13 poena.