U drugoj utakmici finala Superlige Srbije, Mega je pobijedila Crvenu zvezdu rezultatom 86:79 i na taj način su izabranici Vlade Jovanovića izborili majstoricu koja je na programu u nedjelju.

Mega je odlično počela večeras i na pogon Malkoma Kazalona i Marka Simonovića su već u prvoj četvrtini stigli do 18 poena prednosti (35:17). Odbrana Crvene zvezde je djelovala potpuno raštimovano, međutim to se sve ubrzo promijenilo.

Lengston Hol je pokrenuo svoj tim u drugom kvartalu, a onda se tu dodao i standardno efikasni Ognjen Dobrić koji je na razne načine ubacivao koševe i crveno-bijeli su do “velikog odmora” stanje na semaforu potpuno okrenuli pošto je na poluvremenu rezultat bio 46:45 za goste.

Nakon prokockane prednosti, moglo se pretpostaviti da će Mega pasti, ali to se nije desilo. Odbrana se ponovo podignula na veći nivo limitirajući Zvezdu na samo 12 poena u trećoj četvrtini, pa je nakon 30 minuta rezultat glasio 65:58.

Beogradski crveno-bijeli su u četvrtoj dionici u više navrata zaostatak spuštali na četiri poena, međutim Mega je svaki put imala odgovor. Ključnu trojku za domaće ubacio je Filip Petrušev za 80:73, na nešto više od jedne minute do kraja meča.

Impresivan je u redovima pobjedničkog tima bio Simonović sa 19 poena i čak 20 skokova, dok je kod Crvene zvezde briljirao Dobrić sa 31 poenom.