Mega prekinula crni niz, nastavljena agonija Zadra

Košarkaši Mege su u okviru 25. kola ABA lige u gostima slavili protiv ekipe Zadra rezultatom 85:81.

Time su košarkaši Vlade Jovanovića su okončali crni niz od sedam uzastopnih poraza i sada su zvanično izborili opstanak u regionalnoj ligi, dok se za ekipu Zadra nastavlja agonija. Njima je ovo četvrti vezani poraz i nalaze se na diobi pretposljednjeg mjesta na tabeli sa 16 poraza i sedam trijumfa.

Odigrali su oni ovaj meč protiv Mege na zavidnom nivou. Otvorili su bolje prvih deset minuta, te na prvu pauzu otišli sa viškom od tri poena (21:18), da bi tu prednost zadržali i na poluvremenu.

Međutim, tada je uslijedio pad u igri izabranika Vladimira Anzulovića. Mega je to iskoristila, te pred posljednju četvrtinu otišla sa +6 (60:54), te su zadržali vođstvo do samog finiša utakmice, da bi na 40-ak sekundi Zadar trojkom Dominika Mavre stigao na samo -2 (80:78).

Dajšon Smit pogađa za Megu, dok je Džastin Karter na pet sekundi do kraja ponovo smanjio na -2 (82:80). Domaći su morali odmah praviti faul, a Smit je pogodio samo jedno slobodno bacanje (83:80), da bi i Domagoj Vuković sa druge strane pogodio samo jedno bacanje sa linije penala. Konačnih 85:81 postavio je Boriša Simanić, takođe sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji kod pobjednika bio je upravo Simanić, a meč je završio sa 21 postignutim poenom. Pratio ga je Luka Cerovina sa 17, te Karlo Matković sa 14 poena. Sa druge strane se istakao Dario Drežnjak sa 20 poena, Antonio Jordano je dodao 13, a Karter 12 poena.