Mega savladala čvrstu Vojvodinu i plasirala se u samu završnicu Kupa Radivoja Koraća

Mega je u prvom polufinalu Kupa Radivoja Koraća pobijedila Vojvodinu sa 82:75 (25:11, 25:22, 11:20, 21:22).

Izabranici Vlade Jovanovića su bolje otvorili meč i sjajno odigrali prvu četvrtinu, koju su u svoju korist riješili rezultatom 25:11. Novosađani su bili napadački konkretniji u nastavku, no odbrambeno i dalje nisu bili na željenom nivou, te se na veliki odmor otišlo rezultatom 50:33 za Megu.

Treći kvartal je u potpunosti pripao Vojvodini, koja je zaustavila protivnike na samo 11 postignutih poena, naspram njihovih 20, što je najavilo nešto uzbudljiviju završnicu.

Ekipa koju sa klupe predvodi Miroslav “Muta” Nikolić je pružila veoma dobar otpor favoritima u posljednjoj dionici, no Mega je ipak uspjela odbiti sve nalete suparnika i na kraju slaviti sa 82:75.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Marko Simonović sa 18, dok se na drugoj strani istakao Nikola Gaćeša sa 22 poena.