Košarkaši Budućnosti su u sedmom kolu ABA lige na domaćem parketu porazili ekipu Budućnosti rezultatom 87:81. Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Karlo Matković sa 26 poena i 12 skokova, dok je u ekipi Budućnosti Džastin Kobs postigao 19 poena.

Domaća ekipa je imala kontrolu nad igrom tokom cijelog meča. Imali su već u prvoj četvrtini +11, nakon poena Nemanje Jovića, ali su gosti iz Podgorica do kraja prve dionice uspjeli da spuste na -4 (23:19).

U drugoj četvrtini se igra Budućnosti u potpunosti slomila, a košarkaši Mege su na krilima odličnog Karla Matkovića do kraja prvog poluvremena imali velikih +17 (55:38).

Vratili su se gosti u igru tokom treće četvrtine, kada je najraspoloženiji bio Džastin Kobs, a pred odlučujuću posljednju četvrtinu se prednost Mege istopila, pa se pred posljednju dionicu otišlo rezultatom 72:63.

Završnica utakmice je bila veoma uzbudljiva. Iako je Mega početkom odlučujuće dionice ponovo imala +11, uspjeli su gosti još jednom da približe i učine meč mnogo zanimljivijim.

Trojkom Petra Popovića na minut do kraja Budućnost je prišla na sve -3, a nakon toga je Dejšon Smit pogodio važne poene za Megu. Kobs je promašio slobodno bacanje u narednom napadu, a poslije toga su i izgubili loptu zbog lošeg pasa Vladimira Micova.

Mega je tako poslije tri uzastopna poraza došla do treće pobjede u ABA ligi rezultatom 87:81, a u narednom kolu će igrati protiv Igokee u Laktašima. Budućnost je, s druge strane, nakon četiri vezane pobjede doživjela drugi poraz, a u narednom kolu će dočekati ekipu Zadra.

MEGA – BUDUĆNOST 87:81 (23:19, 32:19, 17:25, 15:18)

Mega: Balcerovski 2, Ružencev 9, Jović 18, Rudan 4, Kočović 2, Smit 7, Cerovina 1, Matković 26 (12sk), Kazalon 12, Đurišić 6

Budućnost: Kobs 19, Atić 0, Micov 17, Sili 10, Nikolić 2, Jagodić-Kuridža 6, Drobnjak 3, Vajli 4, Popović 9, Rid 11