U okviru četvrtog kola Evrolige, Milano je danas na svom parketu savladao Efes sa 75:71.

Etore Mesina, trener domaćina, poslije utakmice je rekao sljedeće:

“Mislim da je treća četvrtina bila  veoma dobra za nas zbog odbrane i zbog toga što smo dva-tri puta pronašli Datomea, drago mi je što nam je on dao veoma bitne minute večeras, mnogo nam je važan igrač. Navijači su nam takođe mnogo pomogli, to je nešto što nam daje motivaciju da radimo svakog dana.

Prošle sezone smo dobar skor stvorili pobjeđujući na strani, moramo nastaviti tako jer svi izgube kod kuće, prije ili kasnije. Domaći timovi imaju veći pritisak zbog toga što misle da se nikad ne smije izgubiti kod kuće i to nam ponekad otežava stvari, kao što je bio slučaj u prvih pet-šest minuta večeras. Moramo nastaviti igrati dobro kod kuće, ali naša budućnost će zavisiti od utakmica u gostima”.

U narednom kolu, tim iz “Grada mode” će igrati protiv Asvela kod kuće.