Micić i Larkin predvodili Efes do brejka u Milanu

Košarkaši Efesa su u prvom meču plej-ofa u gostima nanijeli ubjedljiv poraz domaćoj ekipi Milana rezultatom 64:48.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno, obje ekipe su se smjenjivale povremeno u prednosti. Međutim, nakon prvih 20 minuta kao da je na parket izašla nova ekipa Efesa, dok je domaći tim potpuno ”zaštekao”.

U posljednjih deset minuta meča je turski tim ušao sa +12 (46:34), te su do kraja uspjeli da održe prednost i na kraju i još ubjedljivije slave.

Šejn Larkin i Vasilije Micić su predvodili ekipu Efesa sa 16 ubačenih poena. Sa druge je jedini dvocifren bio Nikolo Meli koji je meč završio sa 10 poena, što dovoljno govori o (ne)efikasnosti Milana.

Drugi meč ove dvije ekipe se ponovo igra u Milanu, a na rasporedu je u četvrtak od 20:30h.