U okviru četvrtog kola Evrolige, Milano je na svom parketu savladao Efes sa 75:71. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Malkom Dilejni sa 16, a pratio ga je Devon Hol sa 13 postignutih poena.

Ekipa iz “Grada mode” je stigla do svog četvrtog trijumfa u ovoj sezoni najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja, dok aktuelni šampion nakon istog broja utakmica i dalje ne zna za pozitivan rezultat.

Efes je bio bolji protivnik u prvoj i posljednjoj dionici, međutim druga i treća su u potpunosti pripale domaćinu, što im je bilo dovoljno da stignu do slavlja.

Milano, Milano i dalje bez greške, Efes ni nakon četiri kola ne zna za trijumf u Evroligi

Malkom Dilejni je otvorio susret sa dva poena za Milano, a uzvratio mu je Vasilije Micić na drugoj strani. Filip Petrušev i Adrijen Moerman su doveli goste do vođstva od 7:2, a nastavak je protekao u boljoj igri Efesa, koji je na prvu pauzu otišao sa +5 (21:16).

Stanje na parketu se u drugom kvartalu dosta izmijenilo. Izabranici Etorea Mesine su u drugoj polovini ovog perioda zaigrali mnogo konkretnije i preko Konstantinosa Mitogla su prvo izjednačili na 34:34, da bi u posljednja dva minuta Šavon Šilds pogodio dvije trojke i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 42:36 za Milano.

Momentum u kome se Milano našao u finišu prvog poluvremena se prenio i na početak drugog. Dilejni i Šilds su napravili seriju od 5:0, a uspješnoj realizaciji se sa dva pogođena šuta van linije 6,75m pridružio i Luiđi Datome, pa su se domaćini otisnulu na dvocifrenu prednost (53:42).

Devon Hol i Kajl Hajns su se potrudili da povećaju prednost svog tima, a gosti su nastavili sa manjkom napadačke inspiracije, tako da je rezultat nakon tri odigrane dionice glasio 63:49.

U posljednjem kvartalu, aktuelni šampion Evrolige je uspio zaprijetiti. Na šest i po minuta do kraja, Moerman je smanjio na -3 (63:60), no Mitoglu je već u sljedećem posjedu italijanskog predstavnika pogodio trojku za 66:60. Sastav iz Istanbula je preko Micića prišao i na -4 (66:62), ali više nisu imali snage za potpuni povratak i konačan ishod je bio 75:71.

U narednom kolu, Milano će na svom parketu igrati protiv Asvela, a Efes će takođe kao domaćin igrati protiv Uniksa.

Milano – Efes 75:71 (16:21, 26:15, 21:13, 12:22)

Milano: Dilejni 16, Hol 13, Šilds 12, Datome 11, Mitoglu 9, Hajns 8, Grent 3, Rodrigez 3, Meli 0, Riči 0, Tarcevski 0

Efes: Micić 17, Larkin 13, Petrušev 10, Moerman 12, Gečim 6, Danston 5, Singlton 5, Buboa 3, Balbaj 0, Erten 0, Plajs 0

Sudije: Rižik, Belošević, Leskano