U polufinalu Kupa Italije, Milano je pobijedio Veneciju sa 96:65, a Pezaro je savladao Brindizi rezultatom 74:69.

Izabranici Etorea Mesine su bili više nego ubjedljivi.

Ipak, tako nije izgledalo u prvoj četvrtini, koju je Venecija riješila u svoju korist sa 25:20. Milano se probudio u nastavku, na veliki odmor se otišlo sa 42:38 za njih, a potom je došlo do napadačke rapsodije u trećoj dionici i bilo je jasno ko će se plasirati u samu završnicu.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Serhio Rodrigez sa 22 poena, dok se na drugoj strani istakao Mičel Vot sa 18.

Milano, Milano i Pezaro zakazali duel u finalu Kupa Italije

Nešto neizvjesnije je bilo u drugom polufinalu, u kome je slavila ekipa koju sa klupe predvodi Jasmin Repeša.

Prva četvrtina je bila izuzetno neefikasna, ali se Pezaro razigrao u drugoj i nakon 20 minuta igre je bilo 41:28 za njih. Brindizi je pokušavao uhvatiti priključak u drugom poluvremenu, no to im nije uspjelo i konačan ishod je glasio 74:69.

Kod uspješnijeg tima, najbolji košgeterski učinak je imao Džastin Robertson sa 23, dok je kod suparnika prednjačio Darijus Tompson sa 19 poena.