Milano je demolirao Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 68:43 u okviru devetog kola Evrolige. Ševon Šilds je u pobjedničkom timu ubacio 13 poena, a dva manje je dodao Luiđi Datome.

Iako je Fenerbahče u ovaj meč ušao nošen trijumfom nad CSKA, već u prvoj četvrtini je postalo jasno da će bodovi otići za Milano. Za devet minuta košarke, domaći su postigli jedan jedini poen, te su “Manekeni” vodili 19:1 u jednom momentu.

Početkom druge četvrtine, ta prednost je narastala i na ogromnih +27 (32:5) poslije poena Đampaola Ričija. U tim trenucima je Fenerbahče počeo ozbiljnije da igra u odbrani, iz čega su došli do par laganih poena te su malo po malo, prednost smanjili i do 15 poena (35:20) u finišu prvog poluvremena.

Mogli su možda izabranici Aleksanda Đorđevića i dodatno da smanje zaostatak, ali Nando Dekolo je u posljednjim trenucima druge četvrtine izgubio loptu, a Džerian Grent iz kontre postavio rezultat 37:20 sa kojim se otišlo na veliki odmor.

Milano, Milano ponizio Fenerbahče u Istanbulu, domaći postigli tri poena u prvoj četvrtini

Uvodni minuti drugog poluvremena su bili preslikani onima sa početka meča. Fenerbahče je ponovo pravio gluposti u napadu, a Milano trojkama Ševona Šildsa i Luiđija Datomea završio posao (46:20).

Milano je u par navrata u trećoj četvrtini imao i 33 poena prednosti, međutim domaći su u samom finišu susreta to spustili za konačnih 68:43.

FENERBAHČE – MILANO 43:68 (3:22, 17:15, 9:25, 14:6)

Fenerbahče: Hazer 9, Šajok 0, Biberović 0, Dekolo 2, Henri 12, Pjer 0, Gudurić 3, Veseli 9, Buker 2, Polonara 2, Duverioglu 4

Milano: Meli 6, Grent 6, Rodrigez 3, Tarzuski 2, Riči 5, Biliga 0, Hol 9, Mitoglu 9, Danijels 0, Šilds 13, Hajns 4, Datome 11

Sudije: Pukl, Roča, Zamojski