U borbi za treće mjesto Evrolige, Milano je savladao CSKA sa 83:73 (20:23, 20:11, 20:23, 23:16).

Podsjećamo, izabranici Etorea Mesine su u polufinalu poraženi od Barselone, a Moskovljani od Efesa.

CSKA se bolje snašao u prvoj dionici, ali “Manekeni” su sve nadoknadili u drugoj, pa su na veliki odmor otišli sa + 6 (40:36). U nastavku, ekipa koju sa klupe predvodi Dimitris Itudis je pokušavala zaprijetiti, u jednom momentu u trećoj četvrtini su izjednačili na 49:49, ali Milano je uspio odbiti sve nalete protivnika i u odlučujućih deset minuta ući sa +3 (60:57).

Četvrti kvartal je protekao u dominaciji Mesinine ekipe, koja je postepeno povećavala prednost i u konačnici slavila sa 83:73.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Vladimir Micov i Serhio Rodrigez sa po 14, dok se na drugoj strani istakao Toko Šengelija sa 18 poena.