Armani Milano ubjedljivo je pobijedio Pezaro u finalu Kupa Italije rezultatom 87:59 (21:15, 27:6, 26:15, 13:23).

Samo do polovine prve četvrtine Pezaro je držao rezultatski priključak za Milanom koji je nakon deset minuta imao +6 (21:15). Nevjerovatno su “Manekeni” otvorili drugu četvrtinu i serijom 16:0 napravili veliku i ispostaviće se ključnu prednost (37:15). Do poluvremena prednost Milana dodatno je porasla pa je rezultat nakon 20 minuta košarke bio 48:21.

Ni početak drugog poluvremena nije donio mnogo izmjena na parketu, prednost Armanija stigla je čak do 38 razlike pred početak posljednje dionice. Zadnjih deset minuta bilo je samo rutinsko odrađivanje posla pošto je rezultat na kraju bio 87:89 za Milano.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Luiđi Datome koji je ubacio 15 poena, dok je na drugoj strani isti broj poena postigao Tajler Kein.

Ovo je prvi trofej Kupa za Milano od sezone 2016/17 kada su odbranili pehar od prošle sezone.