Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je sinoć u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu od selekcije Italije, a to je bio posljednji meč u dresu nacionalnog tima za Milenu Rašić.

Djevojka rođena u Prištini, koja je odbojkašku afirmaciju doživjela u Šumadiji iz Aranđelovca i pančevačkom Dinamu, odlučila je da završi svoju reprezentativnu karijeru. Počela je sa srebrom u Beogradu na Univerzijadi 2009. godine, a završila je sa srebrom na Evropskom prvenstvu u Beogradu 2021. godine.

U među vremenu osvojila je još 14 medalja i to jedno svjetsko i dva evropska zlata, dvije Evropske lige, po srebro na prvenstvu Evrope, Olimpijskim igrama, Svjetskom kupu, i bronze na prvenstvu Evrope, Igrama u Tokiju, tri Gran prija, Evropskim igrama i Evropskoj ligi.

Nažalost, ovo jeste moja posljednja utakmica. Od sljedećeg ljeta ću biti njihov navijač broj jedan, to je sigurno. Njihova najveća podrška i bodriću ih na svakom prvenstvu. Mnogo bi bilo ljepše da smo danas završile sa zlatom. Sa druge strane, za tih 12 godina koliko sam u reprezentaciji, osvojili smo mnogo toga i mogu samo da budem ponosna. Ne bih ništa specijalno izdvajala, mislim da ću biti ponosna na svaki trenutak proveden sa ovim devojakama i cijelim stručnim štabom i svim ljudima iz Saveza“ – izjavila je Rašić nakon meča.

Sigurno je da je Milena već ušla u istoriju srpskog sporta kao dio jedne od najtrofejnijih generacija na ovim prostorima.