U okviru 31. kola Evrolige, Barselona je kao domaćin pobijedila Albu sa 80:67 (22:23, 23:17, 17:18, 18:9).

Prva četvrtina je počela poenima Pjera Oriole za Katalonce, no uslijedio je period nešto bolje igre gostiju, koji su preko Luka Sikme poveli sa 6:2. U nastavku se uglavnom igralo koš za koš, niko se nije uspio pretjerano odvojiti i na prvu pauzu se otišlo sa 23:22 za tim iz Berlina.

Domaćini su u drugoj četvrtini uhvatili nešto bolji ritam, pogodili su nekoliko trojki na uvodu, što im je bilo dovoljno da stvore određenu prednost, koju su uspjeli održati i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 45:40 za njih.

Alba u trećoj četvrtini nije dozvolila “Blaugrani” da se odlijepi, igralo se čvrsto, ali njemački predstavnik nije imao snage da dođe do preokreta, iako su u par navrata bili zaista blizu. U posljednji kvartal se ušlo sa +4 (62:58) za izabranike Šarunasa Jasikevičijusa.

Španski predstavnik je ipak prelomio meč u odlučujućih deset minuta, kada su protivniku dozvolili da postigne samo devet poena, naspram njihovih 18, pa je konačan rezultat glasio 80:67.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 26, dok je na drugoj strani za nijansu bolji od ostalih bio Sikma sa devet poena.