U okviru šestog kola Lige Bosne i Hercegovine, košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada su u gostima pobijedili Zrinjski rezultatom 89:83. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Nemanja Kapetanović sa 21 poenom, dok se kod protivnika istakao Mile Čović sa 20 poena.

Zrinjski je dosta bolje otvorio prvu četvrtinu. Na samom startu su trojkom Omara Pajića i dvojkom Roberta Solde poveli sa 5:0. Odgovorio je Nemanja Kapetanović s druge strane, ali su u nastavku meča domaći uspostavili ritam, a u jednom trenutku su poenima Mile Čovića došli na +9.

Uspjeli su oni sačuvati prednost do kraja prve dionice, ali je na pet sekundi do kraja Nemanja Milošević sjajnim šutem uspio rezultatski približiti svoju ekipu pred drugu četvrtinu (25:20).

Mladost, Mladost nakon produžetka slavila protiv Zrinjskog u gostima

Jernej Ledl je sa dva polaganja na otvaranju druge dionice doveo Mladost na -1, a u narednom napadu je Josip Naletilić sjajnom trojkom povisio na +4 (28:24).

Izjednačili su gosti kasnije na 28:28, a onda su Naletilić i Soldo sa dvije vezane trojke opet odveli Zrinjski na +6. Do kraja prvog poluvremena su gosti bili nešto konkretniji, uspjeli su da dođu do izjednačenja preko Miljana Markovića, a do kraja su i preokrenuli rezultat na 41:40.

Imalu su gosti prednost tokom većeg dijela treće četvrtine, a na trideset sekundi do kraja su imali i +6, da bi u samom finišu Dragan Džajić smanjio na -4 (64:60).

Gojko Sudžum i Ledl su otvorili posljednji kvartal poenima za Mladost, čime su se odvojili na +8, ali su i domaći uzvratili sa pet vezanih poena. U nastavku su preko Josipa Čovića došli do izjednačenja, ali i prednosti u narednom napadu kada je Mateo Zovko pogodio trojku.

Uslijedila je drama u završnici, kada je Milošević pogodio trojku za goste za +3, a onda je Pajić pogodio jedno slobodno bacanje za Zrinjski. Rezultat je bio 77:75, a onda je ponovo Pajić zablistao i u posljednjoj sekundi donio izjednačenje za domaći tim, pa se otišlo u produžetak.

Pri rezultatu 83:83 u produžetku na nešto više od minut i po do kraja, gosti su ipak uspjeli da naprave seriju od pet poena. Marković je jedinom slobodnim bacanjem donio +1 za Mladost, a onda su Ledl i Milošević pogađali za dva poena, te je konačan rezultat glasio 89:83 za tim iz Mrkonjić Grada.

Njima je ovo druga pobjeda, dok je Zrinjski ovim zabilježio četvrti poraz, uz utakmicu manje.

ZRINJSKI – MLADOST 83:89 (25:20, 15:21, 20:23, 17:13, 6:12)

Zrinjski: Soldo 10, Zovko 16, M. Čović 20, Pajić 13, Džajić 9, Naletilić 9, Perković 0, Zlomislić 2, J. Čović 4

Mladost: Milošević 10, Kapetanović 21, Marković 11, Ledl 18, Sudžum 16, Munižaba 0, Ćup 13

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.