Mladost odbranila domaći teren protiv Proma

U okviru 23. kola Lige BiH, Mladost je kao domaćin savladala Promo sa 85:75 (26:20, 15:21, 25:17, 19:17).

Prva četvrtina je otvorena sa dva poena Si Džeja Vilsona za Promo, no trojkom mu je odmah odgovorio Jovan Đorđević Marinković. Berin Gudić i Nedim Mustafica su doveli goste do +5 (8:3), a zatim je uslijedio period u kome su se Mrkonjićani mnogo bolje snašli, te se na prvu pauzu otišlo sa 26:20 u njihovu korist.

Drugi kvartal je donio promjene, izabranici Bobana Ninića su zaigrali mnogo čvršće u odbrani, iako su Nemanja Milošević i Srđan Milanović doveli Mladost do 30:20 na početku. Mustafica i Berin Gudić su potom poentirali za Promo, a Milan Škundrić je smanjio na 30:29. U nastavku se uglavnom igralo koš za koš, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 41:41.

ninic bobannn

Treći kvartal je počeo poenima Vilsona, a na drugoj strani su precizni bili Đorđević Marinković i Stefan Lakić. Filip Bakić i Igor Josipović su se takođe aktivirali u napadu i tim koga sa klupe predvodi Tihomir Mustapić se postepeno odvajao, da bi na kraju pretposljednje dionice bilo 66:58 za njih.

Promo je u posljednjih deset minuta ostao bez snage, Pavel Lobarev je nakon 120 sekundi pogodio trojku za +14 (74:60) i gosti se više nisu uspjeli oporaviti. Mrkonjićani su mirno priveli meč kraju i u konačnici slavili sa 85:75.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Lobarev sa 19, a pratio ga je Đorđević Marinković sa 18 poena. Na drugoj strani, Mustafica je imao 17, a Vilson i Gudić po 16 poena.