Mladost u neizvjesnoj završnici bolja od Bratunca

Mladost je u okviru 18. kola Lige BiH kao gost savladala Bratunac sa 101:96. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nemanja Kapetanović sa 25, dok se na drugoj strani istakao Andrija Drašković sa 26 postignutih poena.

Mrkonjićani su stigli do svog šestog trijumfa iz 15 odigranih susreta, dok je Bratunac sada na omjeru od sedam pobjeda i devet poraza.

Na klupi gostiju je debitovao Vladimir Radovanović. Utakmica je bila veoma neizvjesna, a Mladost je u finišu bila prisebnija i tako došla do novog slavlja.

kimi ks bih

Aleksandar Pantelić i Gegi Bakradze su doveli Bratunac do vođstva od 4:0, a Nemanja Kapetanović je smanjio na 4:3. Njemu se pridružio Nemanja Milošević, pa su Mrkonjićani preokrenuli i na prvu pauzu se otišlo sa 27:23 za njih.

David Maran i Milošević su na uvodu u drugi kvartal povećali na 32:25, no domaćini su uspjeli da se vrate preko Andrije Draškovića, Bakradzea i Zorana Vilotijevića. Mladi Miloš Šarenac je preokrenuo na 33:32, a u nastavku se igralo koš za koš i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 47:46 za Bratunac.

Milos Sarenac

Vilotijević je na startu drugog poluvremena povećao na 49:46, a odmah je uslijedio odgovor Kapetanovića, koji je trojkom poravnao na 49:49.

Miljan Marković i Jernej Ledl su se aktivirali kod Mladosti, koja je treću četvrtinu odigrala mnogo bolje i u odlučujućih deset minuta se ušlo sa 77:68 u njihovu korist.

Bratunčanima nije trebalo predugo da se ponovo vrate u meč. Drašković i Nikola Ćirković su smanjili na 80:78, a njihov nalet je zaustavio Milošević. Kasnije se ušlo u neizvjesnu završnicu, gdje su se gosti pokazali kao mirniji i u konačnici su uspjeli slaviti sa 101:96.

Markovic

U narednom kolu, Bratunac će igrati protiv Sparsa u gostima, a Mladost u Mrkonjiću dočekuje Zrinjski.

BRATUNAC – MLADOST 96:101 (23:27, 24:19, 21:31, 28:24)

Bratunac: Vilotijević 13, Bakradze 21 (10 sk), Šarenac 5, Lukić 0, Pantelić 11, Drašković 26, Ćirković 20

Mladost: Milošević 11, Kapetanović 25, Simanić 2, Marković 18, Ledl 22, Maran 5, Ćup 10, Sudžum 8

Sudije: Jovanić, Babić, Stojančević

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.