Monaku pripala triler završnica, Kneževi sjajnu sezonu krunisali osvajanjem Evrokupa

Monako je kao gost savladao Uniks sa 86:83 (24:26, 24:21, 18:20, 20:16) u drugom meču finala Evrokupa i tako postao osvajač ovog takmičenja.

Podsjećamo, prvi susret je završen rezultatom 89:87 za Monako.

Džon Holand i Artem Klimenko su doveli domaćine do početne prednosti od 5:0, a njihovu seriju je prekinuo Markos Najt. Klimenko je ponovo pogodio, ali onda se Di Bost razbudio u redovima “Kneževa”, koji su preuzeli vođstvo, ali na prvu pauzu se ipak otišlo pri rezultatu 26:24 u korist ruskog predstavnika.

Prvi minut u drugoj dionici je protekao bez poena sa obje strane, a prekinuo ga je Rob Grej trojkom za 27:26. Na isti način je uzvratio Ajzea Kenan, a onda se uglavnom igralo koš za koš, sve dok gosti na dva minuta pred odlazak na veliki odmor nisu stvorili +6 (45:39). Ipak, Uniks im nije dozvolio da se značajnije odlijepe, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 48:47 za Monako.

I treća četvrtina je otvorena u dosta slabijem napadačkom raspoloženju sa obje strane. Džon Braun i Nejt Volters su preokrenuli na 50:48, ali izabranici Zvezdana Mitrovića su veoma brzo vratili prednost na svoju stranu, pa je na polovini perioda bilo 56:54 za njih. Nastavilo se igrati veoma čvrsto i ujednačeno, a domaćini su si boljim finišom obezbijedili minimalan rezultatski plus (67:66) pred ulazak u odlučujućih deset minuta.

Kako je vrijeme odmicalo, postajalo je sve jasnije da će ponovo doći do izuzetno neizvjesne završnice. Monako je na oko šest minuta do kraja pogotkom Najta poveo sa 75:69, ali domaćini su se uspjeli vratiti, te su poslije preokreta imali +2 (83:81) na 15 sekundi do završetka susreta. Tada je na scenu stupio Džalil O’Brajen, koji je iz teške pozicije pogodio uz faul i iskoristio dodatno slobodno bacanje. Uniks nije imao dovoljno koncentracije za novi povratak i konačan rezultat je glasio 86:83.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Grej sa 25, dok se na drugoj strani istakao Braun sa 16 poena.