Mornar bez problema protiv Cibone

U okviru 15. kola ABA lige, Mornar je kao gost savladao Cibonu sa 92:78 (25:21, 28:17, 18:12, 21:28).

Džejkob Pulen i Derek Nidam su otvorili meč poenima za Mornar, a trojkom im je odgovorio Damir Markota. Nastavak je protekao u igri koš za koš, a na prvu pauzu se otišlo sa 25:21 u korist Barana.

Drugi period je donio mnogo bolju igru gostiju, koji su bili izuzetno efikasni u napadu, te čvrsti u odbrani. Nemanja Gordić, Aleksandar Lazić i Ajzea Vajthed su bili raspoloženi i vodili svoj tim do prednosti koja je postepeno rasla, te je rezultat poslije 20 minuta igre bio 53:38 za izabranike Mihaila Pavićevića.

Na polovini treće dionice, Mornar je pogotkom Milka Bjelice stigao do +16 (60:44), Cibona se pokušala vratiti, no to im nije pošlo za rukom i crnogorski predstavnik je pred finalni kvartal imao zalihu od +21 (71:50).

Četvrta četvrtina je rezultatski bila puka formalnost, Zagrepčani su uspjeli prići na pristojniji zaostatak, ali ništa više od toga i konačan ishod je glasio 92:78.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Lazić sa 13, dok se na suprotnoj strani istakao Toni Nakić sa 15 poena.