U okviru devetog kola ABA lige, košarkaši Mornara su na domaćem terenu savladali ekipu Splita rezultatom 85:61. Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom timu je bio Vladimir Mihailović sa 16 poena, dok se kod protivnika izdvojio Nejc Barič sa 18.

Domaći su meč otvorili poenima Vladimira Mihailovića za 4:0, a gosti iz Splita su uzvratili preko Darka Baje. Nakon što je Tejlor Smit pogodio za Mornar na nešto više od četiri i po minuta do kraja prve dionice, uslijedila je serija od pet poena gostiju, koji su došli do prednosti (14:12).

Vilijam Mozli je izjednačio za Mornar, a u narednom napadu preko Nejca Bariča i slobodnim bacanjem Tonka Vuke gosti su došli na +3. Konačan rezultat u prvoj četvrtini je postavio Nemanja Gordić sa linije slobodnih bacanja (17:15).

Košarkaši Mornara su bolje zaigrali u drugoj dionici, kada su suštinski i prelomili ovaj meč u svoju korist. Trojkom Seada Šehovića na otvaranju i poenima Mihailovića su došli do preokret (21:20), a u nastavku su nastavili furioznim tempom.

Postigli su čak 28 poena u drugom kvartalu, a upravo su pomenuti Šehović koji je u finišu prvog poluvremena pogodio trojku za +5, a u posljednjem napadu je i Gordić pogodio trojku za 43:35, poveli svoj tim do ozbiljnije prednosti.

Nastavili su domaći sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu, a sjajnom serijom poena i odličnom odbranom su uspjeli doći do +17 na nešto manje od pet minuta do kraja trećeg kvartala. Istakao se Mihailović, koji je sa dvije trojke i dvije dvojke bio nezaustavljiv u trećoj dionici.

Uspjeli su domaćini održati prednost u narednim minutima, pa se pred posljednju četvrtinu otišlo rezultatom 67:50.

Košarkaši Splita nisu imali snage da pruže otpor u posljednjem kvartalu i pokušaju da dođu do iznenađenja, pa je ekipa Mornara na kraju slavila rezultatom 81:65, čime su došli do druge pobjede u dosadašnjem dijelu ABA lige. Identičan skor ima i ekipa Splita u ovom trenutku.

U narednom kolu, nakon pauze koja slijedi zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, Mornar dočekuje Megu na domaćem parketu, dok će Split takođe kod kuće dočekati čačanski Borac.

MORNAR – SPLIT 81:65 (15:17, 28:18, 24:15, 14:15)

Mornar: Mihailović 16, Mićović 10, Jeremić 0, Živanović 4, Šehović 14, Smit 10, Gordić 11, Lazić 12, Mozli 4

Split: Perković 8, Runjić 2, Žganec 2, Ukić 6, Vuko 16, Čampara 5, Šiško 0, Bajo 8, Barič 18