Mrak Partizana u Areni: Crno-bijeli ispustili pobjedu i ispali iz Evrokupa

Bursa je savladao Partizan u osmini finala Evrokupa rezultatom 103:95.

Onuralp Bitim je odlično otvorio meč u Beogradu i postigao prvih šest poena za Bursu, ali je Partizan bio rame uz rame uz turski klub pa je čitava prva četvrtina protekla u egal rezultatu.

Početkom druge četvrtine Jam Madar je donio +4 Partizanu, a potom Uroš Trifunović podigao navijače na noge trojkom sa devet metara za 27:24 nakon što je Bursa izjednačila. Vratila se Bursa ponovo nakon toga, stigla i do prednosti, ali je poluvrijeme zatvorio Dalas Mur trojkom kojom je Partizan otišao na poluvrijeme s prednosti 38:37.

Treća četvrtina donijela je deset minuta za zaborav Partizana. Samo je Kevin Panter sa tri vezane trojke, od čega dvije pod faulom držao crno-bijele u rezultatskom priključku. Turski tim je lako dolazio do poena i u posljednjih deset minuta ušao sa prednosti 64:60.

Energičnije je Partizan krenuo u posljednju dionicu i brzo istopio prednost Burse, a onda i poenima Madara iz tranzicije preokrenuo 67:66. Ipak, sa dvije trojke nakon toga Bursa je ponovo došla do prednosti, ali nisu domaći dali da se gosti odvoje.  Dvije minute prije kraja Matijas Lesor je nakon finte uručenja postigao važne poene za 77:74, a onda je Aleksa Avramović poentirao za domaći tim.

Zakomplikovao je Partizan do kraja, kada je deset sekundi prije kraja iz tranzicije primio koš za 84:81, a potom Madar napravio prekršaj prilikom preuzimanja lopte. Džon Holand je potom sedam sekundi prije kraja pogodio za izjednačenje sedam sekundi prije kraja. Panter je uzeo loptu u ruke u posljednjem napadu i promašio dalekometnu trojku, pa je meč otišao u produžetke.

Povela je Bursa prva u produžetku, ali je onda Zek Ledej pogodio trojku iz topa za novu prednost Partizana 87:86. Dvije vezane trojke pogodila je Bursa i minut i po prije kraja imala plus 6. Nije se Partizan mogao vratiti nakon toga i na kraju su crno-bijeli izgubili 103:95.

Bursa će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije.