U okviru trećeg kola Druge ABA lige MZT Skoplje je porazio ekipu Pelistera rezultatom 80:64. Najefikasniji kod pobjednika je bio Nemanja Milošević sa 29 poena, dok se kod Pelistera istakli Nikola Malešević i Igor Kesar sa po 15 ubačenih poena.

Košarkaši MZT-a su na kraju ubjedljivo pobijedili, iako su u jednom sredinom druge četvrtinu u jednom trenutku imali i -11.

MZT je na samom startu meča poenima Bojana Krstevskog i Nemanje Miloševića imali prednost 6:4, a onda je nakon toga krenula mini serija košarkaša Pelistera, koji su okrenuli na 12:6 poenima Nikole Maleševića i Igora Kesara

Uspjeli su oni održati prednost do kraja prve dionice, a na kraju su imali +8 zahvaljujući Bojanu Trajkovskom koji je na par sekundi do kraja dao poene za Pelister (26:18).

Trajkovski je digao prednost Pelistera na +11 na otvaranju drugog kvartala, ali je nakon toga krenula velika serija košarkaša MZT-a, koji su u nastavku napravili seriju od 18 uzastopnih poena, dok gostima nisu dopustili niti jedan poen u narednih šest minuta.

Zatišje Pelistera je prekinuo Kesar, koji je pogodio trojku za -6, a do kraja prvog poluvremena MZT je uspio da stigne do već visokih +13 (51:38).

Treći kvartal je bio nešto mirniji u odnosu na prva dva, ukupno je postignuto svega 27 poena, a MZT je u jednom trenutku imao i +14.

Košarkaši Pelistera su uspjeli da smanje na -9, ali su u samom finišu uslijedili poeni Roberta Rikića i Miloševića, pa se pred odlučujuću četvrtinu otišlo rezultatom 64:52 za MZT.

Do kraja utakmice nominalni domaćin ovog meča nije imao većih problema. Mogla je pobjeda da bude i ubjedljivija, jer su imali oni i +22, a krajnji rezultat je bio 80:64.

Time je MZT došao do druge pobjede uz jedan poraz, dok Pelister ima obrnut učinak od jedne pobjede i jednog poraza u tri odigrana kola Druge ABA lige.

Narednu utakmicu MZT igra protiv Osijeka, dok će Pelister odmjeriti snage sa novosadskom Vojvodinom.

MZT SKOPLJE – PELISTER 80: 64(18:26, 33:12, 13:14, 16:12)

MZT Skoplje: Krstevski 12, Dejvis 11, Nikolov 1, Vejr 13, Robev 2, Ivanov 0, Stojanovski 7, Milošević 29, Rikić 5, Mitevski 0

Pelister: Stajić 7, Malešević 15, Karadžovski 0, Hjuton 0, Kesar 15, Mladenović 5, Gjurovski 8, Trajkovski 7, Mladenovski 7