MZT nadjačao zemunsku Mladost na Zlatiboru

U okviru prvog kola Druge ABA lige, MZT je u balonu na Zlatiboru savladao Mladost iz Zemuna sa 97:90. Pobjednike je sa čak 30 poena predvodio Damjan Robev, a 20 je dodao Nemanja Milošević.

Utakmica je bila dosta neizvjesna, a presudila je posljednja četvrtina, u kojoj je ekipa iz Skoplja uspjeli održati i za nijansu povećati stečenu prednost.

U narednom kolu, MZT će igrati protiv Rogaške, a Mladost protiv Vojvodine.

normal STJ 7481

Bojan Krstevski i Milošević su otvorili meč poenima i doveli MZT do vođstva do 5:0. Priključio im se Dastin Ver, a Zemunci su postepeno uhvatili priključak i na prvu pauzu se otišlo sa 28:26 za predstavnika Sjeverne Makedonije. Druga dionica je takođe pripala MZT-u, pa je nakon 20 minuta na semaforu stajalo 50:45.

Mladost je bila nešto uspješnija u trećem kvartalu, ali u četvrtom nisu uspjeli iskoristiti prilike za preokret i konačan rezultat je glasio 97:90 u korist izabranika Darka Radulovića.

MZT – Mladost 97:90 (28:26, 22:19, 23:24, 24:21)

MZT: Robev 30, Milošević 20 (9sk), Rikić 10 (9 sk), Stojanovski 9, Dejvis 8, Krstevski 7, Nikolov 6, Ver 5, Mekić 2, Mitevski 0

Mladost: Belić 23, Livingston 19, Bojić 11, Gavrilović 8, Milosavljević 8, Sekulović 8, Kovačević 7, Milenković 6, Klavžar 0

Sudije: Porobić, Galić, Radulović