Košarkaši MZT-a pobijedili su večeras Sutjesku rezultatom 92:83 (27:25, 20:14, 21:26, 24:18) u okviru drugog kola Druge ABA lige.

Prvi kvartal pripao je makedonskom predstavniku koji je nakon 10 minuta imao vođstvo od koji su 27:25. MZT je čak imao prednost od 12 poena razlike, ali su košarkaši Sutjeske napravili seriju od devet poena zahvaljujući koševima Nikole Koraća, Ilije Varajića, Zdravka Boškovića i Milovana Draškovića. Tada su smanjili samo na dva poena zaostatka. MZT je imao vođstvo i tokom drugog perioda koje su dobro kontrolisali. Sredinom druge četvrtine Ismet Sejfić pogađa koš za dva poena, i tada Sutjeska smanjuje na minus tri (36:33). Na odmor su košarkaši makedonskog predstavnika otišli na odmor sa prednošću od osam poena (47:36), što je bila u četiri navrata i najveća u drugom periodu.

MZT, MZT savladao Sutjesku u neizvjesnom finišu

U trećoj četvrtini Sutjeska dolazi konačno do izjednačenja rezultata i do preokreta. Poslije četiri minute igre, Korać pogađa trojku i Sutjeska dolazi do vođstva od 51:50. Do kraja trećeg kvartala prednost se mijenjala naizmjenično. Nikšićani su u jednom trenutku vodili sa šest poena razlike (62:56). Ipak, MZT u posljednjim minutama trećeg perioda bio u vođstvu, jer je trojku pogodio osam sekundi prije kraja pogodio Hasani Grevet. Poslije prve tri minute igre u posljednjoj četvrtini Sutjeska dolazi u prednost, kada je Đorđe Milošević pogodio šut za tri poena (72:70). Makedonski predstavnik je poslije dva minuta izjednačio (75:75) trojkom raspoloženog Olufemija Oludžobija. U nastavku je MZT odigrao podjednako dobro u napadu i odbrani, te došao do preokreta u četvrtom periodu. MZT je na kraju bio u bolji sa čak devet poena razlike (92:83).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Olufemi Oludžobi sa 24 poena, dok je na drugoj strani Ismet Sejfić na kraju imao 26 poena.

Naredni protivnik MZT-a biće Široki, dok će košarkaši Sutjeske igrati sa Podgoricom.