gračanica

Rukometaši Gračanice bili su bolji na gostujućem parketu protiv Konjuha rezultatom 32:26 (18:14) u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U utakmicu bolje su ušli rukometaši Konjuha koji su prvo poveli sa 4:2, a onda i nakon 19. minuta igre 10:8. Međutim, od tog momenta gosti iz Gračanice postigli su čak deset pogodaka u posljednjih 11 minuta prvog poluvremena i na veliki odmor gosti su otišli sa “komotnih” 18:14.

Nastavak utakmice donio je i neizvjesnost, a domaćin je u par navrata prilazio na samo gol zaistatka, međutim Gračanica je u ključnim momentima uspješno pronalazila rješenja u napadu i stekao se utisak da kada god bi Konjuh prišao, da bi gosti pobjegli ponovo na tri razlike.

Na kraju bilo je 32:26 za Gračanicu. Najraspoloženiji bio je Marko Pandžić sa postignutih osam pogodaka, Omer Mehmedović postigao je sedam, a Adi Džinović četiri pogotka.

U poraženoj momčadi Mihret Husić i Mirza Modrić postigli su po šest golova, a gol manje dao je Mahir Džinić.

Narednu utakmicu Konjuh će igrati protiv Krivaje, a Gračanica će dočekati ekipu Slobode.