Nanali nanio prvi poraz Asvelu, Baskonija umalo ispustila +27

Košarkaši Baskonije savladali su na gostovanju ekipu Albe u Berlinu sa 80:76 (21:15, 31:14, 10:18, 18:29), a Makabi je bio bolji od Asvela u Francuskoj sa 93:85 (25:21, 24:21, 26:20, 18:23) u četvrtom kolu Evrolige.

Baskonija je ostvarila pobjedu u Berlinu, a već na startu meča preko Simonea Fontekija povela sa 7:2, da bi ubrzo Alba smanjila na 11:10. Ipak španski tim je poveo sa 16:10 i Rokas Geidraitis je nastavio svoju seriju, te je nakon deset minuta bilo 21:15.

Vanja Marinković je trojkom povećao na velikih 29:17 i kratko su Berlinci smanjili na 33:21, a sve do kraja prvog poluvremena Baskonija je dominirala, te je protivniku dopustila samo osam poena, a postigla je 19 za 52:29. Giedraitis je doveo Špance na +27 (56:29), da bi Alba uspjela smanjiti na 58:42, a do kraja četvrtine su preko Oskara da Silve prišli na -15 (67:42).

Kada je Fontekio pogodio za 67:50 svi su pomislili da je to kraj, no Alba se nije predavala i počela je smanjivati zaostatak i prvo je Da Silva pogodio za 74:64. Isti igrač je produžio seriju do nevjerovatnih -4 (74:70), da bi sve to prekinuo Džejson Grejndžer (76:70) i na kraju su gosti slaivli sa 80:76.

Najefikasniji na meču bio je Luk Sikma sa 19 poena, a kod pobjednika Simone Fontekio je imao dva manje. U narednom kolu Baskonija dočekuje Monako, a Alba gostuje Crvenoj zvezdi.

Ekipa iz Francuske večeras je doživjela prvi poraz u sezoni, a poenima Kinana Evansa Makabi je poveo sa 12:6, ali je Dilan Osetkovski donio preokret od 13:12. Anđelo Kalojaro je pogodio za 18:13, pa je Eli Okobo preokrenuo na 19:18, a prva četvrtina je završila vođstvo Izraelaca sa 25:21.

Makabi je još bolje zaigrao na startu druge četvrtine i poveo je sa 33:23, a Okobo je smanjio na 33:30. Tada je na scenu stupio Skoti Vilbekin i tim iz Tel Aviva je otišao na 41:30, no Kris Džons je bio vratio domaćina u igru poenima za 43:38 i onda je Džejms Nanali zatvorio prvo poluvrijeme košem za 49:42.

Matijas Lesor je donio dvocifrenu razliku Makabiju od 55:44, pa je Osetkovski vratio na -9 (57:48). Nanali je pogodio trojku za 61:48, a kratko su Izraelci imali i +14 (66:52), a tada se Asvel uspio priključiti na -8 (66:58). Opet se pojavio Nanali i trojkom donio 71:60 i pred posljednju četvrtinu bilo je 75:62.

Glavni igrač gostiju bio je Džejms Nanali koji je donio +15 (79:64) i prosto nije dozvoljavao protivniku da se približi više od -8 (83:75). Kasnije su on i Vilbekin bili precizni za novih +13 (93:80), a sve je završilo rezultatom 93:85.

Najefikasniji na meču bio je Džejms Nanali sa 25 poena, Džejlen Rejnolds je imao 17, na drugoj strani Eli Okobo je imao 23, a Kris Džons 14 poena.

Makabi u narednom kolu dočekuje Panatinaikos, dok Asvel gostuje Milanu.