Danas je u revanšnu osmine finala Lige šampiona u rukometu, Nant pobijedio u Poljskoj Vive Kielce rezultatom 34:31 i tako nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice i plasirao se u narednu fazu.

Bili su domaći veliki favoriti i očekivalo se da potvrde pobjedu iz prve utakmice, međutim od prve minute se vidjelo da to neće biti lako. Konstantno je Nant bio u prednosti, najviše tri gola razlike, a na kraju prvih 30 minuta igre rezultat je bio 15:13 za goste.

Sredinom drugog dijela Vive Kielce je stigao protivnika (22:22) i od tada je viđen pravi “maraton“. Vodio je Nant ipak najvećim dijelom, ali jedan razlike, pa je prolaz i jednih i drugih visio u vazduhu. Tek u posljednjih 30 sekundi Nant je sa dva gola zapečatio sudbinu Poljaka i stigao do iznenađenja, te plasmana u četvrtfinale Lige šampiona.

Najefikasniji u timu Nanta je bio Valero Rivera Folč sa devet golova, jedan manje je postigao Ejmerik Mine. Na drugoj strani Kuleš Uladžišlau je postigao šest pogodaka.

Nant će u četvrtfinalu igrati najvjerovatnije protiv Vesprema koji ima veliku prednost iz prve utakmice protiv Vardara.