U okviru osmog kola grčkog šampionata, Panatinaikos je kao gost savladao Olimpijakos sa 81:76. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nemanja Nedović sa 24, a pratio ga je Janis Papapetru sa 13 postignutih poena.

Nakon sedam odigranih susreta, i jedni i drugi su sada na omjeru od šest trijumfa i jednog poraza.

Nakon dosta neefikasne prve i nešto napadački bolje druge dionice, Panatinaikos je na veliki odmor otišao sa +3 (36:33).

Crveno-bijeli su se potom razgoropadili u trećem kvartalu, u kome su protivnicima dozvolili da postignu samo 12 poena, naspram njihovih 26, tako da su u finalnih deset minuta ušli sa +11 (59:48).

Činilo se da su domaćini u boljem momentumu, ali onda je na scenu stupio Nemanja Nedović, koji je poveo preokret svoje ekipe. Srpski košarkaš je čak 16 od svoja 24 poena postigao u odlučujućoj četvrtini i bio je najzaslužniji za to što su zeleni u konačnici trijumfovali sa 81:76.