Nejc Barič presudio bivšem klubu, Split ostvario važnu pobjedu protiv Krke

U derbiju timova koji se bore za opstanak u ABA ligi, Split je na svom terenu porazio Krku sa 87:77. Maestralan je u pobjedničkom timu bio Nejc Barič sa 20 poena, a slovenački plejmejker je ubacio i koševe koji su prelomili susret.

Nakon što su sezonu u regionalnom takmičenju otvorili sa pet poraza, košarkaši Splita su sa dva trijumfa u zadnja tri kola popravili sliku i sada su u mnogo boljoj situaciji kada je u pitanju borba za opstanak.

Iako se Krka večeras u par navrata vraćala i okretala rezultat, Split niti u jednom trenutku nije psihički pao i kada je bilo najpotrebnije, pronalazili su najbolja moguća rješenja u napadu.

normal 9FFB033F 0FBA 40BC 929B D78D2474FAEC

Obje ekipe su defanzivno dobro otvorile susret, te je nakon pet minuta košarke viđeno svega 12 poena kombinovano (6:6). Split je ubrzo na krilima Tonija Perkovića napravio seriju 9:0 za 18:12, a ista razlika u poenima je bila i po isteku prve četvrtine (20:14).

Na startu drugog perioda se razigrao najbolji igrač gostiju Rok Stipčević i sa osam poena i jednom ukradenom loptu u tim trenucima je inicirao preokret i maksimalnih +6 (27:21) za Krku.

Split su u rezultatski egal vratili Roko Leni Ukić i Tonko Vuko, da bi novom trojkom Perkovića povratak u vođstvo (33:31) bio kompletiran. U samom finišu prvog poluvremena je i Karlo Žganec pogodio van linije 6,75m, te se na veliki odmor otišlo pri rezultat 38:33 za tim Srđana Subotića.

“Žuti” su rezultatsku prednost održavali sve do sredine trećeg kvartala kada je Dalibor Damjanović pozvao tajm-aut pri rezultatu 46:39, a njegova ekipa odgovorila serijom 9:0 za novi preokret na “Gripama”. Luka Lapornik je u tom intervalu ubacio dvije trojke što je bilo ključno za novo vođstvo Krke.

Sa klupe Splita nisu odgovorili zvanjem minute odmora, ali su zato igrači domaćih odgovorili svojom serijom 12:0 za dvocifrenu prednost (58:48) Subotićevih izabranika.

Krka se ni tada nije predala, početkom četvrte četvrtine su prišli na samo poen zaostatka (62:61), ali tada se ukazao Nejc Barič. Prvo je ubacio trojku svom bivšem timu za 65:61, a nešto kasnije je pogodio još jednom van linije 6,75m za 80:73, te potom ukrao loptu Laporniku i poentirao u kontri (82:73) što je bio presudni momenat utakmice. Na kraju, konačan rezultat je glasio 87:77.