Prvo veče 12. kola Evrolige okončano je sa dva velika iznenađenja. Panatinaikos je u Milanu poslije preokreta trijumfovao rezultatom 80:77, dok je Alba u Valensiji nanijela poraz (100:92) “Slijepim miševima”.

Izabranici Etorea Mesine su odigrali više nego dobro prvo poluvrijeme protiv Panatinaikosa i osim opuštanja na početku druge četvrtine, bez većih problema su kontrolisali rezultat i na veliki odmor otišli sa 12 poena prednosti (42:30). U nastavku, “Zeleni” su uspjeli tokom trećeg kvartala da održe zaostatak na ispod 10 poena razlike, a onda početkom posljednje dionice i da izjednačene (62:62) nošeni vrlo dobrim Konstantinosom Mitogluom

Odbio je Milano taj nalet i poslije poena Ševona Šildsa sa linije slobodnih bacanja, domaći su imali +5 (75:70) na dvije minute do kraja susreta. Tada se ukazuje prvo Nemanja Nedović svojom trojkom, a onda sa distance pogađa i Janis Papapetru za veliki preokret i vođstvo Panatinaikosa (76:75).

Šilds je samo na trenutak vratio plus (77:76) na stranu “Manekena”, da bi u narednom napadu Nedović sjajno nabacio loptu Jorgosu Papajanisu, a ovaj zakucao za 78:77 gostiju. Imali su Malkom Dilejni i Šilds priliku da izvuku Milano, ali nisu bili precizni, pa je tim Jorgosa Vovorasa odnio bodove iz “grada mode”.

Nedović je sa 16 poena vodio Panatinaikos do pobjede, dok je Kevin Panter isto toliko ubacio u redovima poraženog sastava.

Alba, Neočekivani porazi Milana i Valensije, Panatinaikos i Alba se iskupili za loša izdanja prije dva dana

Valensija i Alba su prezentovali sjajno šutersko poluvrijeme u uvodnih 20 minuta košarke u “Fonteti”. Gosti iz Berlina su igrali bez Bena Lamersa, Markusa Eriksona i Simonea Fontekija, ali to ih nije spriječilo da sredinom druge četvrtine stignu do prve dvocifrene prednosti (47:37). Tada Klemen Prepelič trojkom započinje povratak svog tima, a onda i Fernando San Emeterio i Nikola Kalinić hvataju dobar ritam i smanjuju zaostatak Valensije na samo jedan poen (51:50) na velikom odmoru.

Iako se možda očekivalo da domaći naprave preokret u nastavku, to se nije desilo. Izabranici Aita Garsije Renesesa su serijom 14:0 otišli na neuhvatljivih +17 (74:57), a u tom periodu je odličnu rolu imao Džejson Grendžer. Valensija je u samo par navrata u posljednjem kvartalu prišla na jednocifren zaostatak, ali to je sve što su bili u stanju da učine. Na kraju, “Albatrosi” su slavili rezultatom 100:92.

Upravo je pomenuti Grendžer sa 17 poena bio igrač utakmice večeras, dok su kod Valensije najefikasniji bili Prepelič i Martin Hermanson sa po 13 poena.