Košarkaši Zrinjskog su u okviru 18. kola Lige BiH na svom parketu savladali ekipu Posušja rezultatom 88:75, a igrač domaćeg tima Anes Podojak i trener Neven Nikolić su za MeridianSportBH dali svoj komentar ovog meča.

Anes Podojak je bio jedan od najzaslužnijih što je Zrinjski došao do pobjede večeras protiv Posušja, pošto je utakmicu završio sa 17 postignutih poena, samo jedan manje od prvog strijelca ekipe Milenka Veljkovića.

”Okvirno sam zadovoljan igrom cijele ekipe, prije svega u odbrani, ali i u napadu. Mislim da nam je ovo veoma važna pobjeda, čime smo prekinuli ovaj crni niz u kojem smo bili i nadam se da ćemo nastaviti igrati na ovaj način. Definitivno nam ova pobjeda mnogo znači i daje nam vjetar u leđa za naredni susret koji nas očekuje” – rekao je Podojak za naš portal.

Trener Zrinjskog Neven Nikolić bio je zadovoljan ovom pobjedom i nada se da će nastaviti sa ovakvom igrom i u nastavku prvenstva.

”Mislim da smo zasluženo pobijedili. Šta reći, bili smo energetski na vrlo visokom nivou. Držali smo se taktičkog plana svih 40 minuta. Doduše, imali smo nekih ‘crnih rupa’, kad smo vraćali protivnika u život, sa nezagrađenim skokovima, izgubljenim loptama… Ali, eto, na kraju smo opet ostavili srce na parketu i mislim da smo zasluženo pobijedili” – rekao je Nikolić, pa nastavio:

”Ja sam njima u svlačionici rekao da smo mi samo sebi stvorili neki psihološki zid, koji ćemo mi samo morati i srušiti. Evo, sada smo uspjeli to. Ova ekipa stvarno dobro trenira i imali smo problem sa tim takmičarskim stresom. Na treningu je to jedna ekipa, na utakmici jedna skroz druga. Igrali smo u nekakvnom strahu i grču, ali ovo je sad neki zid koji smo preskočili i nadam se da idemo ka dobrom putu”.

U narednom kolu Zrinjski gostuje ekipi Mladosti u Mrkonjić Gradu.

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.