Ekipa Nižnji Novgoroda savladala je na domaćem parketu AEK u okviru grupne faze FIBA Lige šampiona rezultatom 88:60 (25:15, 21:15, 25:12, 17:18).

Utakmica je otvorena poenima Sergeja Toropova, da bi gosti iz Atine napravili seriju od 7:0 zahvaljujući Dimitrisu Moraitisu koji je prvo položio, a onda i ubacio trojku (7:2). Sredinom prve četvrtine domaći košarkaši napravili su impresivnu seriju od čak 16:0 (23:12). Tri puta za tri pogađao je Artem Komolov. Ovaj nalet prekinuo je sa linije za slobodna bacanja Kit Lengford. Poenima za dva Kejsija Šeperda postavljen je rezultat prvog kvartala 25:15.

Dobro su gosti počeli drugu četvrtinu kada je nakon faula pogađao Lengford, a onda u narednom napadu Jonas Mačijulis zakucavanjem je smanjio na -6 (25:19). Dobrim šutem izvan linije 6,75m Šeperd je doveo domaće na +13 (34:21). Poenima za dva Lengforda spustili su košarkaši AEK-a na jednocifrenu razliku, ali je posljednjoj sekundi za tri, četvrti put na ovoj utakmici, precizan bio Komolov i tako donio domaćinu najvećih +16 na ovom meču (46:30).

Pokazali su domaći košarkaši da su u boljoj formi od gostiju iz Atine i u ovoj četvrtini koja je počela mini serijom od 6:0. Četiri vezana poena postigao je Andrej Voroncevič. Trojkom Aleksandra Čadova došli su domaći košarkaši do čak +28 (65:37). Na drugoj strani istom mjerom uzvratio je Nikos Gikas (65:40). Luk Petrasek polaganjem zatvorio je ovu četvrtinu (71:42).

U posljednjoj četvrtini dobro su održavali prednost domaći košarkaši. Bilo je i +32 kada je najraspoloženiji igrač na ovoj utakmici Kumolov postigao koš (85:53). Gosti nisu uspjeli da dođu do svoje igre i da pruže veći otpor. Konačan rezultat ovog meča bio je 88:60.

Najefikasniji na ovom meču bio je Artem Komolov sa 21 poen, dok je Kejsi Šeperd dodao 17, a Andrej Voroncevič 15 poena. Kod gostiju Dimitris Moraitis je ubacio 13 poena.

Narednu utakmicu Nižnji Novgorod igra protiv Strazbura, a AEK gostuje ekipi Turk Telekoma.