U prvoj utakmici devetog kola ABA lige, Cibona je na svom terenu savladala FMP sa 93:80 (21:26, 32:22, 16:17, 24:15).

Gosti iz Železnika su bolje otvorili meč i čitavom tokom prve četvrtine kontrolisali su stanje na terenu, a prvi period okončan je rezultatom 26:21 u korist izabranika Vladimira Jovanovića. Vođeni Filipom Bundovićem, “Vukovi sa Tuškanca” su serijom 6:0 preokrenuli stanje na semaforu, a kada se priključio i Ivan Novačić sa nekoliko svojih pogodaka sa distance, Cibona je otišla na +9 (53:44). Do kraja poluvremena, Okben Ulubaj je ubacio četiri slobodna bacanja, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 53:48.

U drugom poluvremenu, Cibona niti u jednom trenutku nije ispustila vođstvo iako je FMP prijetio u par navrata. Oba puta kada je FMP zaostatak spustio na jedan posjed u trećoj četvrtini, odgovor je imao odlični Bundović. Posljednji pokušaj za povratak, gosti su imali nakon ubačenih slobodnih bacanja Save Lešiča za -4 (75:71) sredinom posljednjeg kvartala, ali tada Bundović ponovo poentira, a onda nakon izgubljene lopte Lešića iznuđuje faul Nemanje Nenadića i odvodi Cibonu na nedostižnih 79:71. Do kraja FMP nije došao u situaciju da zaprijeti, pa je konačan rezultat bio 93:80.

Novačić je sa 28 poena bio prvo ime večerašnjeg susreta, a Bundović je upisao 20 poena. Bolji od ostalih kod FMP-a je bio Ulubaj sa 16 poena.

U narednom kolu ABA lige, FMP će igrati protiv Crvene zvezde, a Cibona gostuje u Ljubljani kod Cedevita Olimpije.