(VIDEO) Nurkić vrlo efikasan u pobjedi protiv Bulsa, Adetokunbo rešetao Lejkerse

Tokom protekle noći u NBA ligi je odigrano 11 utakmica, a najzanimljiviji su bili oni gdje su Milvoki Baksi na domaćem terenu savladali Los Anđeles Lejkerse sa 109:102, te pobjeda Portland Trejlblejzersa protiv Čikago Bulsa rezultatom 112:107.

Iako su Lejkersi bolje otvorili ovaj meč, imali prednost gotovo cijelu prvu četvrtinu, košarkaši Milvokija su na krilima odličnog Janisa Adetokunba u drugom kvartalu uspjeli da preokrenu utakmicu i da dođu do +11 na poluvremenu (64:53).

Nisu se ni Lejkersi predavali, a imali su i veoma raspoloženog Tejlena Horton-Takera. Do kraja treće dionice su uspjeli u potpunosti da se povrate rezultatski, a u finišu su preko Krisa Midltona došli i do +2 (85:83).

Ipak, uspjeli su domaći odličnom igrom Adetokunba i Midltona da prelome meč sredinom posljednje dionice, a zanimljivo je to da je Grk pogodio posljednjih 10 poena za Bakse, što je bilo dovoljno za pobjedu rezultatom 109:102.

Adetokunbo je odigrao najbolju utakmicu ove sezone, pošto je je ubacio 47 poena, a na to je dodao i devet skokova, te tri asistencije. Kod Lejkersa se istakao Horton-Taker sa 25 poena, 12 skokova i tri asistencije.

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić imao je odlično veče u pobjedi Portland Trejlblejzersa protiv Čikago Bulsa u dosta neizvjesnoj utakmici koja je odlučena u samom finišu.

Iako su Trejblejzersi na poluvremenu imali zaostatak od 15 poena, uspjeli su oni u trećoj dionici da spuste na svega -4, da bi u vrlo neizvjesnoj završnici bili skoncentrisaniji, te su na kraju slavili rezultatom 112:107.

Nurkić je za nešto više od 22 minuta provedena na terenu postigao 18 poena, a imao je i 12 skokova, te jednu asistenciju. Jedini u timu koji je imao bolje brojke od Nurkića je bio Demijan Lilard sa 22 poena, 10 asistencija i četiri skoka.

Kod protivnika se istakao Zek Lavin koji je postigao 30 poena, a na to dodao još i šest skokova, te dvije asistencije.

Ostali rezultati:

• Šarlot Hornetsi – Vošington Vizardsi 97:87 (Rozir 19p – Bil 24p)
  • Detroit Pistonsi – Indijana Pejsersi 97:89 (Grent 19p – Brogdon 20p)
  • Atlanta Hoksi – Boston Seltiksi 110:99 (Kolins 20p – Tejtum 34p)
  • Bruklin Netsi – Klivlend Kavalirsi 109:99 (Harden 27p, 10as – Rubio 25p)
  • Majami Hit – Nju Orleans Pelikansi 113:98 (Batler 31p, 10as, 10sk – Aleksander-Voker 24p)
  • Orlando Medžik – Njujork Niksi 104:98 (Ros 19p – Beret 17p)
  • Minesota Timbervulvsi – Sakramento Kingsi 107:97 (Edvards 26p – Foks 28p)
  • Oklahoma siti Tander – Hjuston Rokitsi 101:89 (Dort 34p – Grin 21p)
  • Finiks Sansi – Dalas Maveriksi 105:98 (Buker 24p – Hardavej 22p)