Košarkaši Partizana doživjeli su prvi poraz ove sezone i to od ekipe Andore sa 61:60, a trener Željko Obradović rekao je nakon meča da ih je mnogo koštala treća četvrtina.

On je istakao da su imali mnogo oscilacija i da je nemoguće dobiti meč sa samo šest asistencija.

Imali smo mnogo oscilacija, mnogo nas je koštala ta treća četvrtina i na kraju je pobjeda pripala boljem timu. Nismo imali koncentraciju u ključnim trenucima. Imamo mnogo mladih igrača, ali i oni koji nisu tako mladi napravili su previše grešaka. Ako pogledate statistiku, promašili smo mnogo otvorenih trojki (4/26). Nemoguće je dobiti utakmicu sa samo šest asistencija“izjavio je Obradović i dodao:

Na kraju smo izgubili sa jednim poenom razlike, i borili smo se, u tom smislu se ne žalim, borili smo se na svim utakmicama. Na tome se zahvaljujem igračima, ali sada to nije bilo dovoljno da pobijedimo. Probali smo da odgovorimo na njihovu odbranu, da je razumijemo, ali često nismo bili dobro pozicionirani na terenu. Nije bilo protoka lopte, presporo je išlo. Andora jeste dobra defanzivna ekipa“.

Partizan ovog vikenda očekuje derbi protiv Crvene zvezde u osmom kolu ABA lige.