Obradović otkrio problem sa dvojicom igrača i objasnio gdje je utakmica izgubljena

U okviru 11. kola regionalne ABA lige, košarkaši Cedevita Olimpije su u ”Pioniru” savladali Partizan rezultatom 96:89, a trener crno-bijelih je otkrio šta se desilo sa Kevinom Panterom i Balšom Koprivicom.

Cedevita Olimpija je ovom pobjedom nanijela drugi poraz Partizanu u regionalnoj ABA ligi, a iskusni Željko Obradović čestitao je protivniku, te istakao da su zasluženo dobili ovu utakmicu.

”Želio bih da iskoristim priliku da čestitam ekipi Cedevite Olimpija na zasluženoj pobjedi. Mislim da su igrali veoma dobro. U najavi utakmice sam rekao da se radi o timu koji je promijenio roster i da igraju izuzetno napadački i to su ponovili večeras. Njihovi spoljni igrači na poziciji plejmejkera i dvojke su kontrolisali utakmicu, pravili nam velike probleme prodorima i izbacivanjima lopti i to je ono što je presudilo utakmicu” – kazao je Obradović.

obradovic 2

Potom se osvrnuo na nedostatak na ovom meču u vidu Kevina Pantera, koji nije uopšte igrao, te Balšu Koprivicu, koji u drugom poluvremenu nije ulazio u igru.

”Imali smo nesreću da igramo bez Kevina Pantera. Medicinski dio stručnog štaba je u konsultaciji sa doktorima odlučio da Kevin ima povredu koja je mogla da dovede do ozbiljnije povrede, iziskivalo je tretman i pauzu. Ako je procijenjeno da ne igra, onda je važnije da to tako bude i da se ne pogorša povreda, pa da duže pauzira. Nisam mogao da računam na Balšu Koprivicu u drugom poluvremenu, jer je povrijedio skočni zglob, vidjećemo stanje. Utakmica je izgubljena u odbrani. Hvala i navijačima na bodrenju tokom cijelog meča” – rekao je Obradović.

U narednom kolu Partizan očekuje meč sa Mornarom u gostima, dok će Cedevita Olimpija dočekati SC Derbi.