Olimpijakos i Makabi uništili protivnike, Alba nakon trećeg kvartala slomila otpor Žalgirisa

U okviru osmog kola Evrolige, Alba je u gostima savladala Žalgiris 79:71, Olimpijakos je ubjedljivo na domaćem parketu savladao Monako 86:65, a sa velikom prednošću je slavio i Makabi Tel Aviv protiv Baskonije u gostima sa 87:69.

Najtvrđi meč smo vidjeli u Kaunasu između Žalgirisa i Albe iz Berlina koji je završen 79:71 za goste. Gosti su tek pred treću četvrtinu došli do +10, što se ispostavilo nedostižnim plijenom za domaće košarkaše, koje je predvodio Markus Erikson sa 16 poena. U domaćoj ekipi je Tajler Kavanou postigao 17 koševa.

Žalgiris je ostao jedina ekipa bez pobjede u najelitnijem evropskom takmičenju, a u narednom kolu gostuju Real Madridu, koji je večeras pobijedio Bajern u Minhenu. S druge strane, Albi je ovo druga pobjeda, a naredni meč dočekuju Efes, koji je izgubio u Istanbulu od Zenita.

U drugom meču je Olimpijakos pobijedio Monako na domaćem parketu. Iako su gosti imali + 10 (27:17) na kraju prve četvrtine, u nastavku su bili potpuno nemoćni. Grčki tim je ubacio u višu brzinu nakon toga, te do kraja meča imao velikih +21 (86:65).

Domaće je do pobjede vodio Tajler Dorsi sa 18 poena, sedam skokova i četiri asistencije, a u ekipi Monaka je Alfa Dialo dao 12 poena, a pratio ga je i Danilo Anđušić sa 11.

Olimpijakos ima sedam pobjeda, a u narednom meču gostuju Zenitu, dok će Monako će dočekati Bajern.

Makabi je, takođe, ubjedljivo slavio protiv Baskonije na gostovanju rezultatom 87:69. Derik Vilijams je postigao 21 poen kod pobjednika, dok je kod Baskonije Vejd Boldvin dao 15 koševa.

Naredno kolo Baskonija gostuje Barseloni, a Makabi očekuje teško putovanje u Moskvu protiv ekipe CSKA.