Rukometašice Holandije savladale su selekciju Južne Koreje sa 43:36, dok je Španija u derbiju drugog kola Olimpijskih igara bila bolja od Francuske sa 28:25.

Nevjerovatan meč su odigrale rukometašice Holandije i Južne Koreje, gdje je već u prvom poluvremenu rezultat bio 19:14, a onda su u drugih 30 minuta bile još efikasnije i duel je završen rezultatom 43:36. Zanimljivo da je u  Holandiji svaka rukometašica postigla minimum dva gola, a najefikasnija je bila Luis Abinj sa šest golova, dok su se kod protivnika istakle He Rju Eun sa deset i Mingjeong Li sa devet golova.

Selekcija Brazila je savladala Mađarsku sa 33:27, dok je Švedska bila bolja od Rusije 36:24, a zanimljivo da su Ruskinje postigle samo devet golova u prvom poluvremenu. Norveška je opravdala ulogu favorita pobjedom nad Angolom od 30:21, a Španija je u derbiju savladala Francusku sa 28:25.

U prvom meču dana selekcija Japana priredila je veliko iznenađenje pobjedom nad Crnom Gorom.